T.C. Ulukışla Belediye Başkanlığı - Ulukışla / NİĞDE - Resmi Web Sitesi
  Duyurular

TEMİZ İNSAN TEMİZ ÇEVRE

TEMİZ ÇEVREM KAMPANYASI

Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarını mümkün kılmak amacıyla çevreyi geliştirmek, korumak ve kirlenmesini önlemek herkesin görevidir. Çevre yönetimi faaliyetlerinin başarıyla devam etmesi, uygulamaların hedefine ulaşması, bireylerin, toplumun çevre konularına karşı duyarlılık ve farkındalıkla konuya sahip çıkmasıyla mümkün olmaktadır.

Bu çerçevede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında ‘’TEMİZ ÇEVREM’’ kampanyası başlatılmış olup, kampanya kapsamında ülke çapında sokak, park, bahçe, sahil, deniz gibi ortak kullanım alanlarında belediyelerin ve il özel idarelerin, rutin faaliyetleri dışında, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bir temizlik seferberliği yapılması planlanmaktadır.

Kampanya ile toplumda çevre duyarlılığının sağlanması ve belediyelerin atık yönetimindeki rollerine dikkat çekilerek çevre konularının sosyo kültürel bir olgu haline getirilmesi amaçlanmaktadır.İlçemizde 1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında tüm ülkede seferberlik anlayışıyla hayata geçirilecek olan kampanyalar kapsamında ortak kullanım alanlarında yapılacak çalışmalara azami katılımın sağlanması halkımızın bilgilerine arz olunur.


Haber Tarihi : 02/05/2015 - 14:16:09

Copyright © 2014 Ulukışla Belediye Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır.